Restauracje SPHINX cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Pod marką SPHINX działa całkiem spora sieć franczyzobiorców. Firma chwali się że Sfinks Polska to największa firma restauracyjna z sektora casual dining w kraju. Za dużym powodzeniem w biznesie musi stać dobry smak i umiejętność wytworzenia odpowiedniego klimatu w restauracyjnych progach. Przyjrzyjmy się tej uznanej marce rozpoczynając od menu, poprzez wystrój restauracji, kończąc na ofercie dań na wynos.

Serwis restauracji Sphinx
Serwis restauracji Sphinx

Historia marki SPHINX sięga 1995 roku, kiedy to został otworzony pierwszy lokal w Łodzi. Dzisiaj pod marką sfinks działa blisko 100 punktów restauracyjnych. Właściciele podkreślają że to co odróżnia popularnego sfinksa  na rynku to niepowtarzalny smak orientalnych dań. Nawiązuje do tego nowe hasło reklamowe marki „Mamy ten smak!”.

Zatem jakie smaki czekają na nas w popularnym „sfinksie”?

Serwuje się tutaj dania wspomnianej kuchni orientalnej oraz międzynarodowej. Kultowy smak kojarzący się z tą siecią restauracji to Shorma przyprawiana bogatą mieszanką 16 przypraw i ziół. Wśród przystawek niezastąpione są panierowane kalmary oraz libański chlebek z serem. Zupy to różnorodny Festiwal smaków, znajdziemy tutaj zarówno tradycyjny rosół jak i bardziej wyszukaną zupę cebulową przyrządzaną z winem. Dania główne to oczywiście wiele więcej niż kultowa Shorma. Znajdziemy imponującą ofertę steków w otoczeniu przepysznych dodatków. W menu nie zabrakło kilku pozycji dla smakoszy dań rybnych, dań wegetariańskich oraz koneserów makaronów czy sałatek. Tak szeroka oferta pozwala trafiać w gusta niemal każdego gościa.

Klimat panujący w Sfinksie

Klimat panujący w Sfinksie jest idealny zarówno na niezobowiązujące rodzinne spotkanie jak i na biznesowy lunch. Panuje nieformalna atmosfera sprzyjająca rozmowom z przyjaciółmi oraz rozkoszowaniem się smacznym jedzeniem.

Wystrój lokali delikatnie nawiązuje do orientalnego klimatu. Znajdziemy tutaj prawdziwą grę świateł uzyskaną za pomocą oryginalnych lamp z tykwy. Nowoczesny i zarazem orientalny wystrój restauracji możemy spotkać w każdym lokalu funkcjonującym pod marką sfinks. Dobry smak połączony z wyjątkową atmosferą sprawia że sieć od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów.

Obecnie jedzenie można zamawiać na wynos za pomocą portalu smacznieiszybko.pl. Teraz możesz uraczyć swoje podniebienie oryginalną shormą nie wychodząc z domu.

Smacznieiszybko.pl to doskonały sposób na szybki lunch w biurze lub jeszcze szybszą kolację w domu. Zamówienie jedzenia online charakteryzuje się wyjątkowo szybkim czasem dostawy. Jednak to co jest największą zaletą takiego rozwiązania to oczywiście wygoda! Wystarczy wpisać adres dostawy, wybrać ulubioną restaurację i dokonać zamówienia za pomocą kilku kliknięć. Płatności można dokonać online lub gotówką przy odbiorze.

Podsumowanie

Podsumowując, naszym zdaniem odwiedzenie lokalu SPHINX lub zamówienie gotowych dań do domu to coś czego żaden entuzjasta kuchni bliskiego wschodu nie może pominąć. Sieć SPHINX niezmiennie od lat odznacza się niezwykłym smakiem, jednocześnie będąc liderem na rynku restauracyjnym w naszym kraju.